بسته بندی روغن موتور

بسته بندی روغن موتور

ماشین سازی به آفرین سازنده خطوط کامل بسته بندی روغن موتور در ظروف یک لیتری ، چهار لیتری ، پنج لیتری ، بیست لیتری و بشکه پرکن در ظرفیتهای مختلف می باشد .

روغن موتور چیست

روغن موتور از ترکیب روغنهای پایه و ادتیوها (افزودنی ها) بدست می آید

کار روغن موتور چيست ؟

وظايف اصلی بسته بندی روغن موتور، روان سازی قسمتهای متحرک موتور ، به حداقل رساندن اصطحکاک و فرسايش ، کمک به کاهش حرارت و به خود گرفتن کثافات ، ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق می باشد . بدليل اينکه روغن موتور بايد اين چند کار پيچيده را به طور همزمان انجام دهد ، يک فرمولاسيون شيميايی پيچيده را می طلبد ، اما شما برای آنکه بدانيد روغن موتور چگونه عمل می کند ، چگونه رده بندی می شود و چگونه بايد نوع صحيح آنرا برای خودرويتان برگزينيد ، نياز به شيميدان و يا مهندس شيمی بودن ، نداريد .

کافی است با انواع مختلف بسته بندی روغن موتور ، رده بنديهای آن و علائم و اختصاراتی که برای آن استفاده می شود، آشنا باشيد .

انواع روغنها :

در حال حاضر روغنهای موتور خودروها به سه نوع کلی تقسيم می شوند

الف : مينرال 

ب : سنتتيک

ج : نيمه سنتتيک

الف – مينرال

روغنی است که بر پايه نفت خام ساخته می شود و همان روغنی است که سالهاست در خودروها بکار برده می شود و همه ما با آن آشنايی داريم .

ب – سنتتيک

روغنی است که از ترکيبات شيميايی يا پوليمراسيون هيدروکربنها (Olefins) توليد می شود و نه با تصفيه نفت خام ، اين نوع روغن ، اولين بار برای موتورهای جت بکار گرفته شد که بدليل مزايايی که اين نوع روغن نسبت به نوع مينرال داراست در ساليان اخير مصرف آن در خودروها نيز فزونی يافته است . روغنهای سنتتيک انواع مختلف با مواد تشکيل دهنده متفاوتی دارند که اين امر آنها را از لحاظ کيفيت و نوع مصرف نيز با يکديگر متمايز می سازد ، از بين صدها نوع روغن سنتتيک با فرمولاسيون های مختلف که هر يک محاسن و معايبی را نيز دارا هستند ، نوعی که بر پايه  Polyalphaolefins  يا به اختصار (PAO) ساخته می شود و مقادير کمی هم Ester در خود دارد ، دارای کارآيی و مقبوليت بيشتری است .

بسته بندی روغن موتور

از مزيت های اکثر روغن های سنتتيک می توان موارد زير را ذکر کرد :

  1. کاهش مصرف روغن بدليل عمر بيشتر روغن
  2. غير خورنده و غير سمی بودن
  3. تبخير شوندگی پايين
  4. دمای سوختن بالا
  5. مقاومت در برابر اکسيداسيون بالا
  6. دارا بودن شاخص ويسکوزيته بالا به صورت طبيعی (عکس العمل سريع در مقابل تغييرات دما)
  7. کاهش مصرف سوخت تا ۲/۴ درصد
  8. مقاومت در برابر اکسيداسيون بالا
  9. نقطه روان شدن پايين
  10. قابليت استفاده از روغنهای با گستره ويسکوزيته زياد بدون نگرانی از شکست پليمرها (در ادامه توضيح داده خواهد شد)

عيب اين نوع روغنها نيز ، قيمت بالای آنها و عدم تطابق کامل با موتورهای با تکنولوژی قديمی است

ج – نيمه سنتتيک

مخلوطی است از روغن سنتتيک و مينرال (ارگانيک) ، اين نوع روغن کيفيت روغنهای سنتتيک را ندارد اما در شرايط سخت ؛ نظير دماهای بالا و يا بار زياد عملکرد بهتری نسبت به نوع مينرال داراست و بيشتر برای وانتها و SUV ها مصرف می شود و قيمت آن نيز کمی بيشتر از مينرالهاست .

برای آگاهی از اينکه کداميک از روغنهای فوق برای خودروی شما مناسب است ، بهترين منبع و مأخذ دفترچه راهنمای خودرو يا برچسبهای داخل محفظه موتور می باشد (در صورتيکه نوع روغن مشخص نشده ، معنای آن استفاده از همان نوع قديمی مينرال است) .

استفاده از روغن مينرال يا نيمه سنتتيک برای موتوری که تنها استفاده از روغن سنتتيک در آن توصيه شده، می تواند برای موتور خطر آفرين باشد، اما در مقابل استفاده از روغنهای سنتتيک يا نيمه سنتتيک برای موتورهايی که برای استفاده از نوع مينرال طراحی شده اند (موتورهای قديمی) با تمهيدات خاصی، از نظر توليد کنندگان روغنهای سنتتيک بلا مانع است .

میکسر استیل

تازه ترین ها