دستگاه ریبون بلندر

دستگاه ریبون بلندر

مکانیزم میکس دستگاه ریبون بلندر به خاطر کشیده شدن دو مسیر پره حول محور شافت وسط که در جهت مخالف یکدیگر حرکت می کنند باعث اختلاط و میکس یکدست در مدت زمان کوتاه خواهد شد.

دستگاه ریبون از جنس آهن یا استیل با گرید ۳۰۴ و ۳۱۴ به سفارش مشتری ساخته می شود.

سیستم انتقال قدرت از طریق موتور و گیربکس که توان آن بر اساس ظرفیت و حجم دستگاه تعیین می شود.

ریبون بلندر دارای دریچه تخلیه از وسط یا کنار می باشد و همچنین قابلیت انتقال مواد میکس شده از طریق اسکرو یا انتقال پودر با سیستم پنوماتیک بدون نیاز به توان اپراتور را دارد.

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده انواع دستگاه ریبون بلندر در ظرفیتهای ۱۰۰ الی ۱۰۰۰۰ لیتر می باشد.

دستگاه مخلوط کن پودر جهت میکس و مخلوط کردن دو یا چند نوع پودر همگون به لحاظ دانه بندی می باشد.

مبنای محاسبه ظرفیت دستگاه مخلوط کن پودر با توجه به جرم حجمی و دانسیته مواد لیتر میباشد یعنی دستگاه متناسب با ظرفیتی لیتری ساخته میشود ( صد لیتر الی پنج هزار لیتری) و فضایی که پودر با توجه به جرم حجمی اشغال میکند( با رعایت حداقل و حداکثرهای ) ظرفیت مخلوط کن یا میکسر پودر میباشد .

مخلوط کنهای پودری معمولا از جنس آهن یا استیل که در صنایع لبنی،دارویی،کشاورزی،آرایشی و بهداشتی وشیمیایی که خورندگی مواد دارند از گریدهای ۳۰۴ یا ۳۱۶ استیل به سفارش مشتری ساخته می شود.

سیستم انتقال قدرت در دستگاه ریبون بلندر از طریق فولی و تسمه که از موتور به گیربکس می باشد و توان آن بر اساس ظرفیت و حجم دستگاه تعیین می شود.

دستگاه مخلوط کن پودر ماشین سازی به افرین قابلیت نصب سیستم اسانس پاش ( پاشش مایع بر روی پودر ) را دارد .

ریبون بلندر

دستگاه مخلوط کن پودر دارای دریچه تخلیه از وسط بوسیله شیر پروانه ای کاملاآب بند و همچنین قابلیت انتقال مواد میکس شده از طریق دستگاه انتقال پودر یا اسکرو با سیستم پنوماتیک (دمپر) بدون نیاز به اپراتور را دارد. مخلوط کنهای پودری قابلیت اتصال به دستگاه کیسه پرکن و بیگ بک را دارد.

نکات مهم در انتخاب نوع دستگاه مخلوط کن پودر :

پودرها معمولا به دو دسته همگون و ناهمگون به لحاظ دانه بندی تقسیم میشوند . که برای داشتن یک میکس یکدست دو یا چند نوع پودر همگون از دستگاه مخلوط کن پودر افقی یا ریبون بلندر استفاده میشود و برای میکس کردن دو یا چند نوع پودر ناهمگون با لحاظ دانه بندی از میکسرهای روتاری ، میکسر وی شکل یا وی بلندر یا دبل کن .

نکته بسیار مهم دیگر در مورد دستگاه ریبون بلندر دور خروجی شافت ، انتخاب الکترو موتور و گیربکس مناسب و نداشتن نقطه کور در دستگاه میباشد ۰

ماشین سازی به آفرین سازنده انواع دستگاه میکسرهای پودر عمودی و افقی در ظرفیتهای ۱۰۰ الی ۵۰۰۰ لیتر می باشد

ریبون بلندر(Ribbon Blender) از بدنه یو شکل و پروانه مارپیچ dobble تشکیل شده. ریبون بلندرها به شکلی می باشد که یک عمل میکس سه گانه سرعتی، کارا و قابل اعتماد را انجام می دهند. اندازه و ساختار پره های ریبون به گونه ای طراحی شده اند تا حرکت مواد در داخل محفظه به درستی انجام شود و سبب ایجاد یک مخلوط یکنواخت و تخلیه راحت مواد شود.

لطفا جهت مشاوره و انتخاب صحیح حجم و نوع میکسر با مهندسین ماشین سازی به آفرین

تماس بگیرید .

میکسر پودر

تازه ترین ها