چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

میکسر استیل

میکسر استیل

ماشین سازی به آفرین سازنده انواع میکسر استیل صنعتی، میکسرهای مایعات و پودری که قابلیت استفاده در بسیاری از صنایع را دارند. از آن‌جا که اغلب، ترکیب کردن اولین گام در ساخت انواع محصولات است، از میکسرها در کسب و کارهای بسیاری استفاده می‌شود. از میکسرها در سطح گسترده‌ای در فرآیندها استفاده می‌شوند و با موادی سر و کار دارند که باید آن‌ها را به طور کامل شکسته و مخلوط کنند. بنابراین، باید قابل اعتماد بوده و از نظر کیفیت و دوام سطح قابل قبولی را داشته باشند.

این دستگاه‌ها باید با دقت و از مواد با کیفیت بالا ساخته شوند. همچنین می بایست فرایند تولید و مونتاژ قطعات، با کیفیت بالا اجرا شود. توصیه می‌شود مواد بکار برده شده در ساخت میکسر، مقاوم در برابر خوردگی و دارای سطح اصطحکاک مناسبی باشند. پرکن مایعات

عامل مهم و اصلی دیگر در طراحی مهندسی یک میکسر استیل،‏ طراحی تیغه و نیز انتخاب الکتروموتور و گیربکس مناسب و با قدرت مناسب است. لطفا جهت مشاوره و انتخاب دقیق نوع میکسر با شرکت ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید .

انواع میکسر استیل

میکسر صنعتی (Industrial Mixer)

میکسر استیل صنعتی در مواردی که تولیدکنندگان نیاز به ترکیب و شکست و همگن کردن مواد داشته باشند، استفاده می‌شود. یک میکسر می‌تواند شامل هر دستگاهی که مواد را مخلوط‏‏ یا همگن کند یا مواد متنوع ریز را به یک ماده واحد تبدیل مکند، باشد.

میکسرها توانایی ترکیب کردن هر مایع یا جامدی را دارند تا در نهایت ماده مورد نیاز را تولید کنند. به طور استاندارد یک میکسر دارای یک محفظه یا مخزن اصلی بوده و با تیغه یا بیلچه دوار، مواد داخل آن مخلوط می‌شود.

بسته به اینکه میکسراستیل برای چه موضوعی استفاده می‌شود، برای مخلوط کردن مواد ممکن است دارای پارویی پهن و یا تیغه تیز باشد.معمولا تیغه ها بر اساس خاصیت میکس شدن مواد به اشکال مختلفی طراحی و ساخته میشوند .

دستگاه میکسر صنعتی

اغلب میکسرها به علت ماهیت بهداشتی و مقاومت در برابر خوردگی، از فولاد ضد زنگ ( استنلس استیل ) ساخته می‌شوند. مواد دیگری که ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد، آهن یا تیتانیوم است.

صنایعی از قبیل خودرو، تصفیه آب، خمیر و کاغذ، کشاورزی، شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی از میکسرهای استیل برای ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند.

این محصولات عبارتند از پلی اورتان، سیلیکون، فرآورده‌های نفتی، خمیر دندان، مواد شوینده، شامپو، ویتامین ها، لوسیون، کرم، پماد، شیره گیاهی، شربت، دارو، مواد شیمیایی خشک و مرطوب، بیودیزل و سیمان

اکثر صنایع با تولیدات تجاری نسبتاً بالا از میکسر صنعتی یا ریبون بلندر صنعتی استفاده می‌کنند. میکسرهای صنعتی قادر به پردازش و ترکیب مواد در حجم‌های بالا هستند. این میکسرها دارای مخزن بزرگی برای نگهداری مواد هستند و همچنین دارای تیغه‌هایی که مواد را برای در هم شکسته شدن تحریک می‌کنند.

انواع میکسر استیل صنعتی

میکسر استیل صنعتی پارویی (Paddle Mixer)

میکسر استیل پارویی یا ریبون بلندر پارویی یک نوع از میکسرها با این عنوان شناخته شده است و پاروی بزرگی که در آن به کار گرفته شده، حول محور افقی می‌چرخد.

سازنده میکسر استیل صنعتی ساکن (Paddle Static)

میکسر استیل ساکن نوع دیگری از میکسرها بلندرها است و در آن از تیغه‌های صاف، نازک و نواری شکل استفاده شده است. نام این میکسر به این دلیل میکسر ساکن نام گذاری شده است که دارای اجزای بدون حرکت است. در عوض، طوری طراحی شده است که محفظه مواد مسدود شده و مواد با نیروی زیاد با یکدیگر ترکیب می‌گردند. میکسر ایستایی بسیار راحت و آسان قابل نظافت و نگهداری است و این به دلیل آرایش ساده تیغه‌هایش است.

میکسر استیل صنعتی برشی بالا (High Shear Mixer)

میکسر برشی بالا در مقابل میکسر استاتیک، این میکسر است که با سرعت بالا کار می‌کند و برای امولسیون سازی، تجزیه، کاهش اندازه ذرات، پراکنده سازی، همگن نمودن انواع مواد جامد و مایع طراحی شده است.

میکسر صنعتی درام (Drum Mixers)

میکسر استیل درام میکسری است که با کاربرد ترکیب مواد با گرانروی کم یا متوسط مانند چسب یا سیمان ساخته شده است. میکسر درام شامل محفظه استوانه‌ای است که چرخش آن سبب مخلوط شدن مواد می‌شود و قادر است ذرات مواد با اندازه‌های مختلف را با یکدیگر مخلوط نماید.

پرکن مایعات و مخازن استیل ، ریبون بلندر جز مهمترین دستگاه های ماشین آلات بسته بندی به آفرین می باشد.

هموژنایزر (Homogenizer)

هموژنایزر برای ترکیب کردن کامل مواد و تجزیه و شکستن آن‌ها استفاده می‌شود. سال‌هاست که در تحقیقات علمی فن‌آوری و پردازش مواد غذایی از هموژنایزر استفاده می‌کنند. شیر و خامه نمونه‌ای از محصولات خوراکی هستند که توسط هموژنایزر تهیه می‌شوند.

میکسر استیل

میکسر استیل مایعات (Agitator)

میکسر استیل مایعات برای پردازش مواد با ویسکوزیته پایین مانند مایعات استفاده می‌شود. عمدتاً از این میکسر، به منظور تسریع و افزایش کیفیت در بخش فرایند تولید استفاده می‌شود و نمی‌تواند به تنهایی عمل اختلاط را انجام دهد. این همزن برای استفاده مواد سخت و چسبناک ایده آل نیست.

میکسر پودر

میکسر صنعتی

مناسب ترین قیمت میکسر استیل

ماشین سازی به آفرین با هدف جلب رضایت مشتریان میکسر ها استیل با کیفیت استیل ۳۰۴ و میکسر استیل ۳۱۶ با قیمتی باورنکردنی در بازار ارایه میدهد.

تازه ترین ها