چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

آسیاب شکر | آسیاب قهوه

آسیاب قهوه

ماشین سازی به آفرین سازنده انواع آسیاب شکر، آسیاب قهوه و میکسرهای شکر و قهوه در سایزهای مختلف میباشد. لطفا جهت مشاوره با ما تماس بگیرید .

آسیاب شکر

شکر ماده‌ای است خوراکی و به صورت عام به تمامی مواد شیرین گفته می‌شود. شکر شامل گلوکز، فروکتوز، گالاکتوز است که در بسیاری از گیاهان، میوه‌ها و لبنیات وجود دارد. نزدیک به ۸۰٪ از شکر تولیدی در جهان از نیشکر و مابقی از چغندر قند به‌دست می‌آید. برزیل به‌تنهایی حدود نیمی از شکر دنیا را تولید می‌کند.

پرکن مایعات

نیشکر گیاه بومی جنوب شرق آسیا و جنوب آمریکا است. شکر در دوران باستان در شبه‌قاره هند اما در آن زمان عرضه آن به صورت گسترده و با قیمتی ارزان نبوده از همین رو عسل به عنوان شیرین‌کننده در اکثر نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است.

دستگاه آسیاب شکر

شربت حاصل از عصاره‌گیری از نیشکر یک نوشیدنی محلی و غیر مهم بود تا اینکه تاجران مسلمان با آوردن نیشکر از هند به نقاط گرمسیری از جمله مصر بعدها توانستند از شیره آن کریستال شکر را بسازند و با روش‌های مختلف آن را خالص‌سازی کنند .

پس از کریستال‌سازی، به تدریج شکر در تهیه غذاها، دسرها و شیرینی‌جات در کشورهای اسلامی و سپس چین به کار رفت. با این حال شکر تا قرن هجدهم میلادی همچنان در اروپا جزو کالاهای لوکس و تجملی به حساب می‌آمد.

آسیاب شکر

آسیاب قهوه

قهوه نوعی نوشیدنی رایج است که از دانه‌های بوداده و آسیاب‌شده گیاه قهوه به دست می‌آید. گیاه قهوه بومی مناطق نیمه‌گرمسیری آمریکا و برخی از جزایر جنوب و جنوب شرق آسیا است ، این گیاه از آفریقا به سایر نقاط جهان پراکنده شد و در حال حاضر در بیش از ۷۰ کشور کشت می‌شود که در درجه اول مناطق استوایی آمریکا ، جنوب شرقی آسیا ، هند و آفریقاست ، هنگام رسیدن میوه گیاه قهوه ، دانه‌های قهوه را برداشت و فرآوری می‌کنند.

دستگاه آسیاب قهوه

دانه‌های قهوه خشک شده به درجات مختلف برشته می‌شوند، بسته به عطر و طعم مورد نظر، درجه‌بندی‌های مختلفی برای این محصول در نظر گرفته شده‌است، قهوه کمی اسیدی است و می‌تواند به علت داشتن کافئین بالا موجب تحریک انسان گردد.

دستگاه آسیاب چکشی

آسیاب دان مرغ

روش تولید و تهیه دان مرغ

وجود تکنولوژی باعث شده است که امروزه، کنسانتره های فرموله شده ای به بازار عرضه شوند که علاوه بر صرفه اقتصادی، تمامی نیازهای غذایی پرنده در آن، طبق فاکتورهای معینی و با استفاده از دستگاه های تحت فشار مکانیکی ساخته شود. در این حالت بسیاری ازعوامل باکتریایی مثل سالمونلا از بین می رود و حتی عوامل که مانع رشد پرندگان می شود و در مواد اولیه منابع گیاهی چون سویا، گندم و غیره نهفته است در دمای فراوری و تحت فشار ۶۰ الی ۹۰ درجه سانتی گراد غیر فعال شوند.

دان مرغ از سه روش تهیه میشود .

۱- دان مرغ آماده یا دان کامل

کارخانه هایی هستند که کارشان تولید خوراک دام و طیور است. این ترکیب غذایی دقیقا طبق فاکتورهای غذایی اندازه گیری شده است و حاوی مواد بسیار مغذی است که نیازهای رشدی و جسمی پرنده را تامین می کند. مرغداران به راحتی می توانند این خوراک را از فروشگاه های غذایی مخصوص پرندگان، تهیه کنند. ترکیبات آن شامل کنجاله سویا، گندم، ذرت، مکمل های ویتامینه، اسیدهای آمینه و موادمعدنی، برخی افزدونی ها و… می شود.

۲- تهیه دان مرغ با استفاده از کنسانتره های موجود

کنسانتره یا دان متراکم شده، به جیره ای گفته می شود که تمام ریز مغذی هایی که برای رشد پرنده لازم است، تحت یک فرمول خاص و ، توسط تولیدکنندگان دام و طیور ساخته می شود.ریبون بلندر و میکسر پودر برای استفاده از چنین کنسانتره ایی اضافه کردن کنجاله سویا، ذرت، پودر صدف و نمک کفایت می کند.

وقتی در دان مرغ مواد غذایی چون مکمل های معدنی و ویتامینی ، آمینو اسیدها ، کولین کلراید و ….اضافه می شود، پرکن مایعات مطمئنا علاوه بر صرفه اقتصادی نواقصات جیره نویسی را به کمترین مقدار می رساند.

کنسانتره هایی که در ایران تولید می شوند عبارتند از: کنسانتره های ۲ % ، ۲٫۵% ، ۵% ، ۷٫۵% و ۱۰% است.

۳- استفاده از ریز مغذی ها برای تهیه جیره های غذایی

اگر می خواهید در تهیه دان مرغ هزینه کمتری را متحمل شوید، بهتر است از ریز مغذی ها استفاده کنید ولی خاطر نشان می کنم که ممکن است نواقصاتی در نوشتن چنین جیره های وجود داشته باشد که، مرغ ها با خوردن آن بازهم کمبود هایی داشته باشند.

مرغدار موظف است، تمامی منابع غذایی از قبیل کنجاله سویا، ذرت، گندم، اسیدهای آمینه ، ویتامین، املاح و مواد معدنی و بسیاری از افزودنی های دیگر را تهیه کرده تا جیره غذایی مرغ ها ساخته شود دستگاه ریبون بلندر کار میکس و پودر کردن را انجام میدهد.

ریبون بلندر