استنلس استیل چیست

استنلس استیل چیست

آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از ۲% کربن دارد استیل یا فولاد نامیده می شود . بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در آن خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود.

تعریف استنلس استیل

استنلس استیل (stainless steel ) فولای است که در مجاورت هوا و رطوبت زنگ نمی زنند. استنلس استیل، آلیاژی پایه آهن با حداقل ۱۱% کروم (Cr) می باشد. کروم در فولاد باعث ایجاد خاصیت محافظت یا رویین شدن در مقابل خوردگی (Passivation) می گردد.  تشکیل لایه اکسید کروم بسیار چسبنده با ضخامت تقریبی ۱۰۰ آنگستروم روی سطح فولاد استیل ( ورق – میل گرد – نبشی – غیره )  می باشد که اکسیژن موجود در هوا برای ایجاد آن کافی است. در فولاد استیل که فقط حاوی کروم است ، این لایه اکسیدی دارای ترکیب Cr2O3 و در فولاد هایی با عناصر آلیاژی دیگر، ترکیبی از اکسید آنها می باشد که معمولا باعث تثبیت آن در محیط های شیمیایی می گردند.

حداقل درصد کروم برای تشکیل لایه محافظ ۵/۱۰ درصد می باشد که در این صورت استنلس استیل تنها در مقابل اتمسفر عادی مقاوم می باشد. وقتی درصد کروم به ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یابد، خاصیت اصلی استیل یعنی مقاومت به خوردگی افزایش یافته و مقاومت به اکسیداسیون به حداکثر خود می رسد.  رویینگی وضعیتی موقتی و غیرپایدار از فولاد استیل می باشد که پایداری آن علاوه بر ترکیب فولاد، بستگی به عواملی نظیر نوع و غلظت محیط خورنده، درجه حرارت و غیره دارد.

اگرچه بیشترین کاربرد ورق استیل به علت خاصیت مقاومت به خوردگی آنها در محیط های مختلف شیمیایی است، اما کاربرد مهم دیگر آنها در درجه حرارت های بالا تحت عنوان آلیاژهای استنلس استیل مقاوم به دما می باشد که معمولا کمتر به آن توجه می شود. از جمله این آلیاژها می توان به استیل ۳۰۹ و ۳۱۰ اشاره کرد. این دو نوع آلیاژ، به استیل نسوز نیز معروفند.

استنلس استیل چیست

فولاد های ساده کربنی و آلیاژی چیست

فولاد ها به دو دسته ساده کربنی و آلیاژی دسته بندی می شوند . در فولاد ساده کربنی بجز کربن و بعضی عناصر معمول ( مثل سیلیسیم ، منگنز ، گوگرد و فسفر ) عنصر دیگری وجود ندارد. با افزودن برخی عناصر به آهن آلیاژ هایی تولید می شود که خواص بسیار عالی دارند . به عنوان مثال با اضافه نمودن کروم به آهن ، استیل ضد زنگ یا استینلس استیل بدست می آید که در مقابل خورندگی و سایت مقاومت دارد.

آیا استینلس استیل ها جذب آهنربا می شوند

اسینلس استیل های سری ۳۰۰ که دارای نیکل هستند جذب آهنربا نمی شوند در صورتیکه سری ۴۰۰ که دارای نیکل نبوده و فقط کروم دارند جذب آهنربا می شوند.

حرف (L) بعد از نام استینلس استیل نشانه چیست

حرف  L به معنای Low carbon میباشد ، و بیانگر آنست که مقدار کربن آلیاژ به کمتر از ۰٫۰۳% کاهش پیدا کرده است این مقدار کم کربن باعث می شود بعد از عملیات جوشکاری ، همچنان لایه اکسید محافظتی روی سطح حضور داشته باشد.

آیا استینلس استیل قابل بازیافت است

استینلس استیل ۱۰۰% قابل بازیافت است . استیل ضایعاتی ذوب شده و دوباره قالب گیری می شود . بین ۶۸ تا ۸۰ درصد از تولید استینلس استیل به روش بازیافت ضایعات صورت می گیرد. 

آیا استینلس استیل می تواند در دماهای بالا و پائین کار کند

بله ، استینلس استیل مقاومت بسیار خوبی در مقابل دماهای بسیار بالا ( تا حدود ششصد درجه سانتیگراد ) و بسیار پائین تا منفی ۲۰۰ درجه سانتیگراد را دارد .

نام گذاری گریدهای استیل ( ۳۰۴ ، ۳۱۶ ، … ) توسط چه سازمانی انجام میشود

انجمن آهن و فولاد آمریکا ( AISI )  برای اولین بار اقدام به دسته بندی و نامگذاری استینلس استیل ها نمود و مشخصات فیزیکی و شیمیائی و نیز دستورالعمل تولید آنها را عرضه نمود.

استیل گریدها و دسته بندی های زیادی دارد

استنلس نگیر: کرومنیکل با کربن کمتر از ۱ /۰ %  این نوع از استیل حدود ۶۵ درصد کاربرد استیل را در دنیا از آن خود کرده است  . همانگونه که از نامش پیداست دارای خاصیت آهنربایی نیست .

استنلس بگیر: درصد کربن استنلس بگیر کمتر از ۱% است و خاصیت آهنربایی دارد .

استنلس مارتنزیت: کروم بالای ۱ درصد دارد و همینطور سختی پذیر میباشد .

استیل داپلکس: ترکیبی از کروم و نیکل با خاصیت آهنربایی و مغناطیسی و غیر مغناطیسی

استیل گرید ۳۱۶ و کاربرد آن – مخازن استیل ۳۰۴

استیل ضد زنگ ۳۱۶ از ویژگی‌های منحصربه‌فردی همچون شکل‌پذیری بسیار بالا، امکان جوشکاری در دمای خیلی بالا، استحکام کششی و استرس است. از جمله نکات استیل  316 و تفاوت آن با استیل ۳۰۴، دو نوع متفاوت از استیل ۳۱۶ است که با عناوین  316 و ۳۱۶ L شناخته می‌شوند. با توجه به اینکه ۳۱۶ L از مقدار کربن کمتری برخوردار شده است، هر دو استیل ۳۱۶ و ۳۱۶L  از منظر ساختاری و قیمتی دقیقاً شبیه به هم هستند. لازم به ذکر است که هر دو نوع استیل ۳۱۶ از دوام، مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار شده‌اند و می‌توان روی قابلیت‌های آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کرد.

با همه این اوصاف، استیل ۳۱۶ L بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه برای پروژه‌هایی است که نیاز به جوشکاری استیل استنلس در آن‌ها به شدت احساس می‌شود. دلیل این انتخاب و برتری نسبت به استیل ۳۱۶ هم این است که ۳۱۶L  از پوسیدگی جوش کمتری نسبت به استیل ۳۱۶ برخوردار شده است.

یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با استیل ۳۱۶ و تفاوت آن با استیل ۳۰۴ ، در کاربرد آن‌هاست. استیل ۳۱۶ به صورت اختصاصی برای تجهیزات آماده‌سازی مواد غذایی در فضا و محیط کلرایدی، پنل‌های معماری، ظروف شیمیایی، انواع اتصالات و فنرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی که سازه‌های آهنی و فولادی در مواجهه با هوای آزاد، دچار آسیب‌های ناشی از رطوبت هوا و همچنین، اکسید آهن می‌شوند، لازم است تا از استیل‌های ضد زنگ برای آن‌ها استفاده شود. یکی دیگر از مهم‌ترین نکات استیل ۳۱۶ و تفاوت آن با استیل ۳۰۴، مربوط به این می‌شود که باید با توجه به گرید ورق‌های استیل، یکی از مقاوم‌ترین آن‌ها که دارای مقاومت بیشتر است را برای محیط‌های باز انتخاب کرد.

استیل گرید ۳۰۴ و کاربردهای آن – مخزن استیل ۳۰۴

برای تکمیل بحث آشنایی با استیل ۳۱۶ و تفاوت آن با استیل ۳۰۴، لازم است که حالا با تعاریف و کاربردهای مربوط به استیل ۳۰۴ آشنا شویم. استیل ۳۰۴ به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر آسیب‌ها، زنگ آهن و خوردگی دارد، در بازار آهن‌آلات شناخته شده است. برخلاف استیل ۳۱۶، این استیل از مقادیر ۱۶ تا ۲۴ درصدی کروم در ساختار خود برخوردار شده است و می‌توان حدود ۳۵ درصد از عناصر نیکل، کربن و منگنز را هم در آن مشاهده کرد. یکی از مهم‌ترین نکات در رابطه با بحث استیل ۳۱۶ و تفاوت آن با استیل ۳۰۴، همین ترکیباتی است که ساختار آن‌ها را شکل می‌دهد.

رایج‌ترین شکل استیل ۳۰۴، استیل ۸-۱۸ است که از ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل ساخته شده است. استیل ۳۰۴ علاوه بر نوع ۱۸-۸، از انواع دیگری که با عناوین استیل نگیر و استیل ۳۰۴ L شناخته می‌شوند هم ساخته شده است. استیل نگیر ۳۰۴ به صورت تخصصی برای تجهیزات آشپزخانه، مواد غذایی، دکوراسیون و مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استیل ۳۰۴ L هم که با عنوان استیل ۳۰۴ کم‌کربن شناخته می‌شود، مقاومت بالایی در برابر اسید نیتریک و سولفوریک اسید در دما و محیط‌های با غلظت‌های متوسط دارد. از جمله نکات مهم در رابطه با استیل ۳۱۶ و تفاوت آن با استیل ۳۰۴، این است که انواع استیل ۳۰۴ را نمی‌توان با عملیات حرارتی سخت‌کاری کرد.

تفاوت‌های اساسی استیل ۳۱۶ و ۳۰۴

فارغ از ساختار ظاهری استیل ۳۱۶ و ۳۰۴ که بسیار شبیه به هم هستند، هر دو غیر مغناطیسی و آستنیتی هستند و به واسطه عملیات حرارتی سخت نمی‌شوند. علاوه بر همه این ویژگی‌ها، هر دو استیل ۳۱۶ و ۳۰۴ از مقاومت بسیار بالایی در برابر اکسید آهن برخوردار شده‌اند و دوام قابل توجهی دارند. مهم‌ترین نکته استیل ۳۱۶ و تفاوت آن با استیل ۳۰۴، ساختار آن‌هاست. آلیاژ مولبیدن که مقاومت استیل را در برابر خوردگی در محیط‌های کلرایدی افزایش می‌دهد، فقط در ساختار استیل ۳۱۶ مشاهده می‌شود.
همچنین، هزینه خرید این ۲ استیل هم با یکدیگر متفاوت است و همان‌طور که گفتیم، استیل ۳۰۴ مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر است. البته این نکته را نباید فراموش کرد که نمی‌‌توان از استیل‌های ۳۰۴ در محیط‌های کلرایدی و با خوردگی بالا استفاده کرد. برای مثال، مقاومت استیل ۳۰۴ برای محیط‌های ساحلی به هیچ‌عنوان کافی نیست و باید از استیل ۳۱۶ برای جلوگیری از اکسید آهن بهره‌مند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *