دستگاه میکسر چسب کاشی

ماشین سازی به آفرین سازنده دستگاه میکسرهای عمودی و افقی چسبهای خمیری و پودری کاشی و سرامیک از جنس استیل و آهن در ظرفیت های مختلف میباشد .

دستگاه میکسر چسب کاشی

چسب کاشی و سرامیک در دو نوع پودری و خمیری تولید می‌گردند

۱) چسب‌های پودری

این محصولات بر اساس و پایه مواد معدنی و شیمیایی تولید می‌گردند وبا استفاده از آنها می‌توان کاشی، سرامیک و سنگ را بر روی سطوح صاف، آجری، کاشی،موزائیک، سیمانی و سنگی نصب نمود، به‌دلیل نوع ترکیبات و فرآوری‌های صورت گرفته درزمان تولید پیشنهاد می‌گردد از به‌کار بردن چسب‌های پودری بر روی سطوح گچی خودداری شود.

جهت استحکام بهتر و افزایش خواص شیمیایی و مکانیکی چسب از موادی بهنام پرایمر یا همان چسب بتن استفاده می‌گردد، که در مطالب بعدی درباره خواص و کاربرد آنها توضیحات بیشتری ارائه می‌گردد.

۲) چسب‌های خمیری

این دسته از محصولات دارای خواص چسبندگی بیشتری نسبت به چسب پودری هستند و به‌واسطه داشتن ترکیب شیمیایی متفاوت نسبت به چسب پودری و دارا بودن پایه شیمیایی، از این محصول می‌توان علاوه‌بر استفاده روی سطوح سنگی، سرامیکی، کاشی،موزائیک، سیمانی و غیره بر روی سطوح گچی نیز قابل استفاده است. هم‌چنین به‌دلیل جذب آب بالای کاشی‌های دیوار و جهت جلوگیری از تغییر رنگ در سطح لعاب کاشی توصیه می‌گردد جهت نصب این محصولات از چسب خمیری استفاده گردد.

هم‌چنین در صورت نیاز به نصب در محل استخر، حمام، دستشوئی و محل‌هایمرطوب می‌توان ضمن به‌کار بردن پرایمر یا چسب بتن به‌عنوان پوشش زیر کار از این نوع چسب جهت استحکام و هم‌چنین عایق نمودن محل از رطوبت استفاده نمود.

ویژگی‌ها دستگاه میکسر چسب کاشی و سرامیک

با استفاده از چسب‌های کاشی و سرامیک بن‌سازه می‌توانبه سهولت محصولات پرسلانی، گرانیتی و سنگ را در سطوح نمای ساختمان‌ها نصب نمود واین موضوع توسط ملات سیمان امکان‌پذیر نبوده و پس از گذشت زمان امکان جدا شدن،کنده‌شدن و افتادن از روی نمای ساختمان وجود دارد که با هزینه اندک می‌توان از اینامر جلوگیری کرد.

بایستی پذیرفت که استفاده از تکنولوژی‌های جدید در صنعت ساختمان امری اجتناب ناپذیر است. برای برون رفت از مشکلات عدیده‌ای که در زمان ساخت‌و ساز و پساز آن در زمان استفاده از ساختمان، وجود دارد بایستی از این دستاوردها استفاده نمود.

در خصوص محصولات چسب کاشی، سرامیک و سنگ مزایای زیر را می‌توان حاصلدستاورد این تکنولوژی دانست.

  1. سرعت بسیار بالا هنگام نصب.
  2. استحکام در سال‌ها بعدی و زمانکاربرد.
  3. مقاومت بالا در برابر زلزله.
  4. ضد ارتعاش نمودن سطح نصب نسبت بهملات‌های دیگر.
  5. وزن بسیار کم بابت سبک‌سازی کف و هم‌چنین بدنه در هنگام نصب بر روی نما.
  6. استفاده از فضای بیشتر ساختمان بهجهت استفاده از مواد کمتر.
  7. عایق رطوبتینمودن سطح به خصوص در محل‌های بسیارمرطوب و هم‌چنین در مناطق شرجی و بد آب و هوا.
  8. درمناطق پر باران و در برابر باران‌های دائمی سطح، آب‌بندی ایجاد کرده و از نفوذرطوبت جلوگیری می‌نماید.
  9. درمناطق سردسیر و هم‌چنین گرم‌سیر بر روی نما قابل استفاده می‌باشد.

میکسر چسب پودری کاشی و سرامیک

مشخصات این تیپ چسب ها به این صورت است پودر چسب کاشی وسرامیک برپایه سیمان ، مواد روان کننده و امولسیونی و سایر مواد شیمیایی متشکله تولید شده و به منظور نصبکاشی و سرامیک در کف یا دیواره های سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد .

خواص : پودر مورد بحث، در مقابل نفوذ آب مقاوم بوده و به همین سبب می تواند جهت نصب کاشی وسرامیک در کفآشپزخانه ، حمام ، دستشویی، نمای ساختمان و هر محلی درداخل و خارج ساختمان مورداستفاده قرار می گیرد .

شرایط کار : بهدلیل وجود مواد شیمیایی تا ۵+ درجه سانتیگراد قابل مصرف می باشد و در صورت کم بودندرجه حرارت ، یا احتمال کاهش دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده ، باید از اجرای کاشی کاریصرف نظر نموده و یا محیط را گرم نگه داشت ، پودر کاشی و سرامیک پس از خشک شدندارای مقاومت در برابر حرارت از ۳۰- تا ۱۲۰ درجه سانتیگراد می باشد .

مقدار و طریقه مصرف : برایمصرف چسب پودری ، باید قبلا یک پیمانه آب را داخل ریخته و سه پیمانه پودر را درحال بهم زدن اضافه نموده و پس از ۱۵ دقیقه ، خمیری صاف و یکدست بدست می آید . زمانمنتظر ماندن پیشنهادی تا ظاهر شدن خواص مواد مختلف شیمیایی که در چسب پودری و جوددارد ضروری است .

توصیه لازم : چسب آماده شده در مدت کمتر از ۳ ساعت ، باید مصرفشود ، در غیر اینصورت خشک شده وخراب می شود . مقدار مصرف ، بستگی به صاف یا ناصافبودن زیر کار دارد ولی در حالت معمولی ۷ کیلوگرم برای یک متر مربع می باشد پس ازانتقال بر روی سطح حداکثر تا ۲۰ دقیقه باقی خواهد ماند پس از آن به علت تشکیلپوسته مخصوص بر روی آن حالت چسبندگی را از دست می دهد. ماله مورد نیاز چسب پودری وخمیری شانه ای مخصوص بوده و از طرف شرکت سازنده تحویل می گردد. چسب پودری سرامیکدر کیسه های ۲۰ و ۲۵ کیلویی به بازار عرضه می شود.

با استفاده از چسب‌های کاشی و سرامیک می‌توان به سهولت محصولات پرسلانی ، گرانیتی و سنگ را در سطوح نمای ساختمان‌ها نصب نمود و اینموضوع توسط ملات سیمان امکان‌پذیر نبوده و پس از گذشت زمان امکان جدا شدن، کنده‌شدن و افتادن از روی نمای ساختمان وجود دارد که با هزینه اندک می‌توان از این امرجلوگیری کرد.

بایستی پذیرفتکه استفاده از تکنولوژی‌های جدید در صنعت ساختمان امری اجتناب ناپذیر است. برای برون رفت از مشکلات عدیده‌ای که در زمان ساخت‌و ساز و پس از آن در زمان استفاده از ساختمان، وجود دارد بایستی از این دستاوردهااستفاده نمود. در خصوصمحصولات چسب کاشی، سرامیک و سنگ