ماشین سازی به آفرین

هاپر اسکرو و فیدر اسکرو: کاربرد و اصول کار

هاپر اسکرو و فیدر اسکرو اجزاء مهمی در سیستم‌های حمل و نقل مواد در صنایع مختلف هستند. این تجهیزات صنعتی به طور گسترده‌ای در صنایع مختلف، از صنعت خوراک دام و طیور، صنایع شیمیایی، ساخت و ساز، صنعت کاغذ و کنسروسازی تا صنایع دارویی استفاده می‌شوند.

هاپر اسکرو

هاپر اسکرو، یکی از اجزاء مهم در سیستم‌های انتقال مواد پودری یا دانه‌ای است که به تدریج مواد را از یک هاپر یا مخزن به فیدر اسکرو منتقل می‌کند. این اجزاء معمولاً از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌اند که می‌توانند در مقابل خوردگی و سایش مقاوم باشند. هاپر اسکرو معمولاً با موتورهای الکتریکی که دارای سیستم کنترل سرعت هستند، کار می‌کند.

فیدر اسکرو

فیدر اسکرو یک دستگاه انتقال مواد است که مواد را از هاپر به فرایندهای بعدی منتقل می‌کند. این دستگاه با استفاده از یک سیستم پیچ و مهره مواد را به طور مداوم و یکنواخت به جلو حرکت می‌دهد. این مکانیزم باعث می‌شود مواد با سرعت و دقت بالا و بدون هیچ‌گونه تلفاتی به فرایندهای بعدی منتقل شوند. فیدر اسکرو با توجه به نوع ماده ای که باید حمل شود، می‌تواند به صورت عمودی یا افقی طراحی شود. اندازه و شکل پیچ فیدر اسکرو نیز می‌تواند بسته به نیازهای خاص صنعت تغییر کن د.

هاپر به معنی قیف و فیدر به معنی تغذیه کننده میباشد ، در واقع از انواع هاپر اسکروها و فیدرهای صنعتی جهت تغذیه خطوط انتقال مواد پودری و گرانول استفاده میشود . هاپرها معمولا به شکل قیف و یا مخروطی ساخته میشوند که مواد پودری ابتدا در آن ذخیره شده و در انتهای از طریق خطوط انتقال مانند نوارهای نقاله و یا دستگاه انتقال پودر دستگاه های پرکن یا سیلو های ذخیره را تغذیه میکنند. این دستگاه ها به جهت ایجاد یک پیوستگی در سیستم انتقال نیز در برخی از فرآیند های تولید کاربرد فرآوانی دارند.

کاربرد هاپرها و فیدرهای صنعتی بسیار گسترده بوده و در بسیاری از صنایع همچون ساختمان ، فولاد ، صنایع معدنی ، صنایع غذایی و دارویی و شیمیایی  یکی از ماشین آلات جدایی ناپذیر فرآیندهای تولید به شمار میروند. این دستگاه ها در دو نوع ثابت و پرتابل طراحی و ساخته میشوند.

ابعاد هاپرها و فیدرهای صنعتی بنا بر نیاز میتواند کاملا متغیر باشد. از نظر طراحی نیز باید به شدت با یک فرآیند طراحی هندسی بر پایه نیازهای کاربری آنها را ساخت. برای مثال ابعاد ، شکل سطح مقطع ها ، شیب و مکانیزم خروجی آنها کاملا بستگی به نوع مواد و دبی مواد دارد.

هاپر اسکرو

اسکرو فیدر

این دستگاه یکی از انواع انتقال دهنده های پودر و گرانول ، اسکرو یا حلزونی است. همانطور که از اسم آن پیداست وظیفه تغذیه مواد پودری را برای یک دستگاه کیسه پرکن و دستگاه پاکت پرکن یا مخزن ذخیره دارد. همانند اسکرو کانوایر دارای یک مارپیچ و یک بدنه میباشد که با چرخ ماردون مواد به سمت انتها هدایت میشود. اسکرو فیدر یا فیدر اسکرو ها میتوانند با دارا بودن سیستم توزین و اندازه گیری، تناژ و ظرفیت مشخصی را انتقال دهند.

عمکرد و مکانیزم کار

هاپر اسکرو عملکرد آن کاملا مشابه یک اسکرو کانوایر میباشد. معمولا در زیر یک مخزن و یا سیلو ذخیره سازی قرار میگیرند و یا دارای یک هاپر نسبتا کوچک جهت ورود مواد میباشند. اسکرو فیدر ها میتوانند به صورت افقی و یا دارای شیب طراحی و نصب گردند. همچنین امکان جابه جایی دامنه وسیعی از مواد فله و پودری را داند. یک سازنده فیدر اسکرو در طراحی آن میبایست به نکاتی از جمله شرایط محیطی، دانسیته مواد، شیب و ظرفیت مورد نیاز توجه ویژه نماید. تا عمر مفید دستگاه و بازدهی آن افزایش یابد.

اجزاء اصلی اسکرو فیدر – هاپر اسکرو

  1. بدنه اصلی از لوله یا ورق به شکل U شکل ساخته میشود.
  2. الکتروموتور و یا الکتروگیربکس جهت انتقال قدرت .
  3. دارای قیف با ظرفیت های مورد نیاز .
  4. یاتاقان های ابتدا و انتها و یا در صورت نیاز یاتاقان میانی
  5. هاپر و دریچه قسمت ورودی
  6. دریچه خروجی

قیمت دستگاه هاپر اسکرو یا اسکرو فیدر

قیمت اسکرو فیدر ها نهایتا به اجزا سازنده آن و عوامل بالا بستگی دارند. جنس بدنه ( استیل یا آهنی ) توان الکتروموتور یا گیربکس ، ظرفیت قیف

لطفا جهت مشاوره و اطلاع از قیمتها با ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید .

 

 

کاربردهای هاپر و فیدر اسکرو

هاپر و فیدر اسکرو در بسیاری از صنایع و فرآیندهای مختلف کاربرد دارند. برخی از این کاربردها عبارتند از: 1. صنعت خوراک دام و طیور: در این صنعت، هاپر و فیدر اسکرو برای حمل و نقل خوراک دام و طیور به فرایندهای بعدی استفاده می‌شوند. 2. صنایع شیمیایی: در صنایع شیمیایی، این تجهیزات برای حمل و نقل مواد شیمیایی پودری یا دانه‌ای که باید به طور دقیق دوزه شوند استفاده می‌شوند. 3. صنایع دارویی: در این صنعت، فیدر اسکرو برای حمل و نقل دقیق مواد خام به فرآیندهای تولید استفاده می‌شوند. 4. صنعت ساخت و ساز: در این صنعت، هاپر و فیدر اسکرو برای حمل و نقل مصالح ساختمانی مانند شن و ماسه، سیمان و غیره استفاده می‌شوند. همچنین، در صنایع معدن، فرآوری مواد غذایی، کنسروسازی، تولید نیرو و بسیاری از صنایع دیگر، هاپر و فیدر اسکرو نقش مهمی در حمل و نقل مواد دارند.

نتیجه‌گیری

هاپر و فیدر اسکرو تجهیزات مهمی در صنایع مختلف هستند که به طور گسترده‌ای در حمل و نقل مواد پودری و دانه‌ای استفاده می‌شوند. شرکت ماشین سازی به آفرین با تجربه و تخصص خود، انواع هاپر و فیدر اسکرو را با استانداردهای بین‌المللی تولید می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصولات، لطفاً با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *