هاپر اسکرو

هاپر به معنی قیف و فیدر به معنی تغذیه کننده میباشد ، در واقع از انواع هاپر اسکروها و فیدرهای صنعتی جهت تغذیه خطوط انتقال مواد پودری و گرانول استفاده میشود . هاپرها معمولا به شکل قیف و یا مخروطی ساخته میشوند که مواد پودری ابتدا در آن ذخیره شده و در انتهای از طریق خطوط انتقال مانند نوارهای نقاله و یا دستگاه انتقال پودر دستگاه های پرکن یا سیلو های ذخیره را تغذیه میکنند. این دستگاه ها به جهت ایجاد یک پیوستگی در سیستم انتقال نیز در برخی از فرآیند های تولید کاربرد فرآوانی دارند.

کاربرد هاپرها و فیدرهای صنعتی بسیار گسترده بوده و در بسیاری از صنایع همچون ساختمان ، فولاد ، صنایع معدنی ، صنایع غذایی و دارویی و شیمیایی  یکی از ماشین آلات جدایی ناپذیر فرآیندهای تولید به شمار میروند. این دستگاه ها در دو نوع ثابت و پرتابل طراحی و ساخته میشوند.

ابعاد هاپرها و فیدرهای صنعتی بنا بر نیاز میتواند کاملا متغیر باشد. از نظر طراحی نیز باید به شدت با یک فرآیند طراحی هندسی بر پایه نیازهای کاربری آنها را ساخت. برای مثال ابعاد ، شکل سطح مقطع ها ، شیب و مکانیزم خروجی آنها کاملا بستگی به نوع مواد و دبی مواد دارد.

هاپر اسکرو

اسکرو فیدر

این دستگاه یکی از انواع انتقال دهنده های پودر و گرانول ، اسکرو یا حلزونی است. همانطور که از اسم آن پیداست وظیفه تغذیه مواد پودری را برای یک دستگاه کیسه پرکن و دستگاه پاکت پرکن یا مخزن ذخیره دارد. همانند اسکرو کانوایر دارای یک مارپیچ و یک بدنه میباشد که با چرخ ماردون مواد به سمت انتها هدایت میشود. اسکرو فیدر یا فیدر اسکرو ها میتوانند با دارا بودن سیستم توزین و اندازه گیری، تناژ و ظرفیت مشخصی را انتقال دهند.

عمکرد و مکانیزم کار

هاپر اسکرو عملکرد آن کاملا مشابه یک اسکرو کانوایر میباشد. معمولا در زیر یک مخزن و یا سیلو ذخیره سازی قرار میگیرند و یا دارای یک هاپر نسبتا کوچک جهت ورود مواد میباشند. اسکرو فیدر ها میتوانند به صورت افقی و یا دارای شیب طراحی و نصب گردند. همچنین امکان جابه جایی دامنه وسیعی از مواد فله و پودری را داند. یک سازنده فیدر اسکرو در طراحی آن میبایست به نکاتی از جمله شرایط محیطی، دانسیته مواد، شیب و ظرفیت مورد نیاز توجه ویژه نماید. تا عمر مفید دستگاه و بازدهی آن افزایش یابد.

اجزاء اصلی اسکرو فیدر – هاپر اسکرو

  1. بدنه اصلی از لوله یا ورق به شکل U شکل ساخته میشود.
  2. الکتروموتور و یا الکتروگیربکس جهت انتقال قدرت .
  3. دارای قیف با ظرفیت های مورد نیاز .
  4. یاتاقان های ابتدا و انتها و یا در صورت نیاز یاتاقان میانی
  5. هاپر و دریچه قسمت ورودی
  6. دریچه خروجی

قیمت دستگاه هاپر اسکرو یا اسکرو فیدر

قیمت اسکرو فیدر ها نهایتا به اجزا سازنده آن و عوامل بالا بستگی دارند. جنس بدنه ( استیل یا آهنی ) توان الکتروموتور یا گیربکس ، ظرفیت قیف

لطفا جهت مشاوره و اطلاع از قیمتها با ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *