دستگاه میکسر پودر چیست

این دستگاه مناسبترین نوع میکسر پودری جهت میکس و مخلوط کردن انواع مواد پودری که دانه بندی همگون داشته باشند ، میباشد . میکسر پودر قابل استفاده در صنایع غذایی ، دارویی ، شیمیایی میباشد . جهت بهتر میکس شدن انواع پودر ، حول محور یک شافت دو مسیر پره کشیده می شود که پره های کوچکتر پودر را از وسط به کناره دیواره هدایت و پره های بزرگتر پودر را از کناره ها به وسط هدایت می کنند . تخلیه پودرهای میکس شده از وسط دستگاه میباشد . دستگاه میکسر پودر قابلیت نصب اسانس پاش روی آن را دارد که به سفارش مشتری ساخته می شود . این دستگاه از ظرفیت ۱۰۰  الی ۵۰۰۰  لیتری ساخته می شود .

سازنده دستگاه میکسر پودری

شرکت ماشین سازی به آفرین ، با استفاده از دانش فنی و تجربه و بهره گیری از پرسنل آموزش دیده سالیان متمادی در صنعت ساخت و تولید انواع میکسر های پودر جهت  میکس جامدات نوآور و پیش رو میباشد . و افتخار ساخت صدها مدل از دستگاه های میکسر پودر در ظرفیت های مختلف از یکصد الی پنج هزار لیتر جهت صنایع مختلف را دارد .

دستگاه میکسر پودر

میکسر پودر استیل

استفاده از دستگاه میکسر پودر از جنس استیل برای صنایع و تولیداتی است که مواد غذایی یا دارویی یا خورندگی بالا دارند و یا اینکه محیط های با رطوبت بسیار بالا کار مخلوط کردن مواد را انجام میدهند از دستگاه میکسر پودر استنلس استیل استفاده میکنند . میزان خورندگی مواد یا حساسیت تولید و رعایت جی ام پی های بهداشتی و دارویی تعیین کننده نوع گرید و متریال استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ میباشد .در محیط های بهداشتی استفاده از استیل ۳۰۴ هم مقرون ‌به‌صرفه است و هم می‌تواند تمامی نیازهای مورد نظر را پوشش دهد. انواع استیل‌های ۳۰۴ از طول عمر و مقاومت قابل توجهی برخوردار شده‌اند و هزینه کمتری هم دارند.در عوض اگر در یک محیطهای آغشته به کلراید و اسیدی یا رطوبت بالا و همچنین ساخت مواد حساس کار می‌کنید و فضای پروژه شما دارای استعداد خوردگی بسیار قدرتمندی است، نیاز است که از استیل‌های ۳۱۶ استفاده کنید. علی‌رغم هزینه بالای این استیل‌ها، قابلیت‌های ویژه و مقاومت بالای آن می‌تواند شما را در مقابله با اکسید آهن و خوردگی یاری کند.

میکسر پودر استیل

میکسر پودر آهنی

دستگاه میکسر پودر از جنس آهن برای صنایع و تولیداتی قابل است که محیط مرطوب نباشد و مواد بهداشتی و حساس و خورنده ای را میکس نکنیم .

میکسر پودر آهنی

انواع میکسر پودری

  1. میکسر افقی یا ریبون بلندر جهت میکس پودرهای همگون
  2. میکسر پودر عمودی
  3. درام میکسر ( دبل کن ، وی بلندر )  جهت میکس کردن پودرهای ناهمگون

مشخصات فنی میکسر پودر

  1. دستگاه از جنس استنلس استیل یا تمام آهنی
  2. دارای دریچه تخلیه دستی یا اتومات
  3. قابلیت نصب و کوبل بالابر پودر روی دستگاه
  4. دارای گیربکس سه محور طرح روسی
  5. دارای الکتروموتور ژن تبریز
  6. ظرفیت دستگاه از یکصد لیتر الی پنج هزار لیتر
  7. قابلیت نصب اسانس پاش

نکات مهم در مورد انتخاب میکسر پودر یا مخلوط کن پودری

مبنای محاسبه ظرفیت میکسر پودر ، با توجه با دانسیته و چگالی جامدات ، لیتر میباشد . دانسیته یا چگالی یک نسبت تعریف شده است که با دو پارامتر جرم و حجم شی مورد نظر قابل محاسبه است. به عبارتی دانسیته برابر با نسبت جرم به حجم یک جسم می باشد.

تعریف جرم در علوم

به مواد سازنده یک جسم، جرم آن جسم می گویند. جرم جسم را به وسیله ترازو اندازه می گیریم و یکای استاندارد آن کیلو گرم است. می توان از معیار های گرم و تن نیز به عنوان واحد جرم یک جسم استفاده کرد.

تعریف حجم در علوم

حجم یک جسم مقدار فضایی است که آن جسم اشغال می کند.

چگونه حجم اجسام را اندازه گیری کنیم

برای اندازه گیری حجم اجسامی که شکل هندسی منظمی دارند، می توان از روش های ریاضی استفاده کرد. مثلا حجم یک مکعب از حاصلضرب طول در عرض در ارتفاع به دست می آید یعنی یک ضلع را ۳ بار در خودش ضرب می کنیم.  و برای اندازه گیری حجم اجسام کوچکی که شکل هندسی منظمی ندارند، می توان از استوانه مدرج استفاده کرد. در این روش درون استوانه ای مدرج مقدار مشخصی آب می ریزیم، سپس جسم مورد نظر را به نحوی که در آب فرو رود داخل استوانه می اندازیم و سطح آب درون استوانه را با قبل مقایسه می کنیم. تفاوت دو عدد به دست آمده، برابر حجم جسم است.

فرمول چگالی

برای محاسبه چگالی باید جرم را بر حجم تقسیم کنیم. با توجه به واحد های جرم و حجم، چگالی نیز دارای یکاهای مختلفی می تواند باشد. مثلا اگر جرم بر حسب کیلوگرم و حجم بر حسب متر مکعب باشد، واحد چگالی بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب می شود.

رابطه چگالی با جرم

چگالی یک جسم با جرم آن جسم رابطه مستقیم دارد یعنی هر چه یک جسم سنگین تر باشد، چگالی آن بیش تر است. مثلا چگالی آهن بیش از پنبه است چون آهن سنگین تر از پنبه است.

رابطه چگالی با حجم

چگالی یک جسم رابطه معکوس با حجم آن جسم دارد یعنی هر چه حجم یک جسم بیشتر باشد، چگالی آن کمتر است و بالعکس کاهش حجم، چگالی جسم را افزایش می دهد.

کاربرد دستگاه میکسر پودری

 میکسر های پودر از مهمترین ماشین آلات در صنایع مختلف جهت میکس جامدات میباشد ، این میکسر مهمترین دستگاه جهت مخلوط کردن انواع پودر ها مانند میکسر آردمیکسر شکرمیکسر ادویهمیکسر قهوهمیکسر کافی میکسمیکسر پروتیین ورزشی – میکسر چایی – میکسر شیرخشکمیکسر نشاسته – میکسر نسکافه – میکسر پودر کیک – شکلات – پودر کاکائو – میکسر بکینگ پودر – پودر ژله – پودر چاشنی – پودر دسر – پودر خامه – پودر ژلاتین – میکسر پودر آب پنیر – پودر بستنی – پودر بیسکوییت – پودر سوخاری – پودر سیر – پودر کرم کارامل – پودر زرده تخم مرغ – پودر کشک – پودر نارگیل – میکسر ملات خشک – میکسر ملات ساختمانی – میکسر چسب کاشی پودریمیکسر چسب کاشی خمیری – مل – پودر سنگ – پودر بند کشی – سیلیس – میکسر گچمیکسر سیمان – پودر افزودنی های بتن –  رنگ پودری – میکسر آهک – میکسر کود شیمیایی – کود کشاورزی – میکسر کود ان پی کا – میکسر پودر آتش نشانی و خاموش کننده – پودر سی ام سی – نیترات پتاسیم – کربنات کلسیم – نیترات سدیم – سیلیکا ژل – کربن اکتیو – بوراکس – و ساخت ده ها پودر دیگر کارایی دارد .

ظرفیت دستگاه میکسر پودر

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده متنوع ترین دستگاههای میکسر پودر عمودی و افقی به لحاظ امکانات جانبی و ظرفیت مانند دستگاه بالابر پودر جهت شارژ مواد پودری به داخل دستگاه یا تخلیه مستقیم پودر از ریبون بلندر به داخل کیسه و یا انتقال مواد بصورت اتومات از میکسر پودری به دستگاه سیلو یا دستگاه کیسه پرکن یا دستگاه پرکن پودری میباشد . باید توجه داشت که مبنای محاسبه ظرفیت میکسرهای پودر با توجه با دانسیته و جرم حجمی مواد پودری ، لیتر میباشد ، بطور مثال چنانچه قصد میکس و مخلوط کردن یکصد کیلوگرم آرد را داشته باشید ، میبایست از دستگاه دویست لیتری استفاده کنید ، و با در نطر گرفتن تایم میکس کوتاه این دستگاه میتوانید در طول روز بارها اینکار را انجام دهید و نیاز به خرید دستگاه بزرگتر را ندارید .

ظرفیت های میکسر پودری ماشین سازی به آفرین

میکسر پودر صد ۱۰۰ صد لیتری استیلمیکسر پودر دویست ۲۰۰ لیتری استیل و آهنیمیکسر پودر سیصد ۳۰۰ لیتری استیل . آهنیمیکسر پودر چهارصد ۴۰۰ لیتری آهنی و استیلمیکسر پودر ششصد ۶۰۰ لیتری استیلمیکسر پودر هشتصد ۸۰۰ لیتریمیکسر پودر هزار ۱۰۰۰ لیتری از جنس استیل و آهنمیکسر پودر هزارو پانصد ۱۵۰۰ لیتریمیکسر پودر دو هزار ۲۰۰۰ لیتری آهنی و استیلمیکسر پودر دوهزار و پانصد ۲۵۰۰ لیتریمیکسر پودر سه هزار ۳۰۰۰ لیتری استیل و اهنمیکسر پودر چهار هزار ۴۰۰۰ لیتریمیکسر پودر پنج هزار ۵۰۰۰ لیتری

قیمت دستگاه میکسر پودری

قیمت دستگاه میکسر پودری به عواملی همچون ، ظرفیت میکسر پودر ، جنس بدنه دستگاه ، توان الکتروموتور و نوع گیربکس استفاده شده و همچنین متعلقات مورد نیاز مانند تابلو برق و دستگاه انتقال پودر جهت بارگیری و تخلیه پودر به داخل میکسر بستگی دارد ، لطفا جهت مشاوره و قیمت خرید دستگاه میکسر پودر با ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید .

تعمیر میکسر پودر

دستگاه میکسر پودری یا مخلوط کن پودر جزو پر اهمیت ترین و پرکاربردترین ماشین آلات در کارخانه های صنایع مختلف میباشند ، و نیاز به تامین و نگهداری ویژه ای دارند ، گاها به دلیل استفاده از متریال بی کیفیت و طراحی در ساخت دستگاههای ریبون میکسر پودر مشکلات عدیده ای برای تولید کنندگان بوجود می آورند . با بررسی و چک کردن مداوم دستگاه و کنترل قطعات میکسر پودر، می توان مانع بروز مشکلات جدی تر شد،  از این رو تولید کنندگان و مصرف کنندگان دستگاه میکسر پودر باید این امر را حائز اهمیت بدانند که با بررسی فنی دوره ای، می توانند سبب افزایش طول عمر دستگاه های میکسر پودر شوند. ماشین سازی به آفرین طراح ، سازنده و تعمیرکننده میکسر های پودری و ریبون بلندر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *