دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندر پودر مهمترین و پر اهمیت ترین دستگاه ها در پروسه میکس و مخلوط کردن مواد پودری به شمار می روند. به دلیل کشیده شدن دو مسیر پره حول محور شفت وسط که در جهت مخالف یکدیگر باعث اختلاط و میکس یکدست در مدت زمان کوتاه خواهد میشود . دستگاه ریبون پودری در بسیاری از صنایع جهت همگون سازی انواع پودرها استفاده میشود .این دستگاه از جنس آهن یا استیل با گرید ۳۰۴ و ۳۱۴ و در ظرفیتهای در ظرفیتهای ۱۰۰ و ۲۰۰ و ۴۰۰ و ۶۰۰ و ۸۰۰ و ۱۰۰۰ و ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ و۴۰۰ و ۵۰۰۰ لیتری به سفارش مشتری ساخته می شود.

سیستم انتقال قدرت دستگاه ریبون بلندر

سیستم انتقال قدرت از طریق موتور و گیربکس که توان آن بر اساس ظرفیت و حجم دستگاه تعیین می شود . ریبون بلندر دارای دریچه تخلیه از وسط می باشد و همچنین قابلیت انتقال مواد میکس شده از طریق اسکرو یا انتقال پودر با سیستم پنوماتیک ( دمپر ) بدون نیاز به توان اپراتور را دارد. مبنای محاسبه ظرفیت دستگاه مخلوط کن پودر با توجه به جرم حجمی و دانسیته مواد لیتر میباشد یعنی دستگاه متناسب با ظرفیتی لیتری ساخته میشود ( صد لیتر الی پنج هزار لیتری) و فضایی که پودر با توجه به جرم حجمی اشغال میکند ( با رعایت حداقل و حداکثرهای ) ظرفیت مخلوط کن یا میکسر پودر میباشد.

ماشین سازی به آفرین سازنده انواع دستگاه ریبون بلندر پودری در ظرفیتهای ۱۰۰ الی ۵۰۰۰ لیتر می باشد.

دستگاه ریبون بلندر

نکات مهم در انتخاب ریبون بلندر یا میکسر پودر

پودرها معمولا به دو دسته همگون و ناهمگون به لحاظ دانه بندی تقسیم میشوند. که برای داشتن یک میکس یکدست دو یا چند نوع پودر همگون از دستگاه ریبون بلندر افقی استفاده میشود و برای میکس کردن دو یا چند نوع پودر ناهمگون با لحاظ دانه بندی از میکسرهای روتاری بلندر یا دبل کن ، میکسر وی شکل یا وی بلندر   . نکته بسیار مهم دیگر در مورد دستگاه ریبون بلندر دور خروجی شافت، انتخاب الکترو موتور و گیربکس مناسب و نداشتن نقطه کور در دستگاه میباشد.

انواع پره های دستگاه ریبون بلندر

طراحی پره های دستگاه های ریبون بلندر خیلی حائز اهمیت می باشد. در واقع تفاوت این دستگاه ها به جنس و طراحی این پره ها بستگی دارد که به گونه ای باشد که در کوتاهترین زمان مواد را به صورت یکسان میکس نماید . پره های ریبون بلندر استیل با استیل ۳۰۴ و پره های بلندر استیل ۳۱۶ که ضد زنگ می باشند. در کارگاه های صنایع غذایی و خوراکی  نظیر کارگاه های بسته بندی ادویجات و کافی میکس .. می توانند از این دستگاه استفاده کنند .

مشخصات فنی دستگاه ریبون بلندر

  1. دستگاه از جنس استنلس استیل یا تمام آهنی
  2. درب سه تکه یا یک تکه
  3. دارای دریچه تخلیه دستی یا اتومات
  4. قابلیت نصب و کوبل بالابر پودر روی دستگاه
  5. دارای گیربکس سه محور طرح روسی
  6. دارای الکتروموتور ژن تبریز
  7. ظرفیت دستگاه از یکصد لیتر الی پنج هزار لیتر
  8. قابلیت نصب اسانس پاش
ظرفیت دستگاه ریبون بلندر پودر

ظرفیت دستگاه ریبون بلندر پودر

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده متنوع ترین دستگاههای ریبون بلندر با لحاظ ظرفیت و امکانات جانبی مانند دستگاه انتقال پودر جهت شارژ مواد پودری به داخل دستگاه یا تخلیه مستقیم پودر از ریبون بلندر به داخل کیسه و یا انتقال مواد بصورت اتومات از ریبون بلندر پودری به دستگاه سیلو یا دستگاه کیسه پرکن یا دستگاه پرکن پودری میباشد . باید توجه داشت که مبنای محاسبه ظرفیت ریبون بلندرهای پودر با توجه با دانسیته و جرم حجمی مواد پودری ، لیتر میباشد ، بطور مثال چنانچه قصد میکس و مخلوط کردن یکصد کیلوگرم آرد را داشته باشید ، میبایست از دستگاه دویست لیتری استفاده کنید ، و با در نطر گرفتن تایم میکس کوتاه این دستگاه میتوانید در طول روز بارها اینکار را انجام دهید و نیاز به خرید دستگاه ریبون بلندر بزرگتر ندارید .

قیمت دستگاه ریبون بلندر پودری

قیمت دستگاه ریبون بلندر به عواملی همچون ، ظرفیت ریبون بلندر ، جنس بدنه دستگاه ، توان الکتروموتور و نوع گیربکس استفاده شده در دستگاه و همچنین متعلقات مورد نیاز مانند تابلو برق و دستگاه انتقال پودر جهت بارگیری و تخلیه پودر به داخل ریبون بلندر بستگی دارد ، لطفا جهت مشاوره و قیمت خرید دستگاه ریبون بلندر با ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *