دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندر جهت میکس و مخلوط کردن پودر استفاده میشود و به دلیل کشیده شدن دو مسیر پره حول محور شفت وسط که در جهت مخالف یکدیگر حرکت می کنند باعث اختلاط و میکس یکدست در مدت زمان کوتاه خواهد شد.  دستگاه ریبون از جنس آهن یا استیل با گرید ۳۰۴ و ۳۱۴ به سفارش مشتری ساخته می شود.

ریبون بلندر

سیستم انتقال قدرت دستگاه ریبون بلندر

سیستم انتقال قدرت از طریق موتور و گیربکس که توان آن بر اساس ظرفیت و حجم دستگاه تعیین می شود . ریبون بلندر دارای دریچه تخلیه از وسط می باشد و همچنین قابلیت انتقال مواد میکس شده از طریق اسکرو یا انتقال پودر با سیستم پنوماتیک ( دمپر ) بدون نیاز به توان اپراتور را دارد. مبنای محاسبه ظرفیت دستگاه مخلوط کن پودر با توجه به جرم حجمی و دانسیته مواد لیتر میباشد یعنی دستگاه متناسب با ظرفیتی لیتری ساخته میشود ( صد لیتر الی پنج هزار لیتری) و فضایی که پودر با توجه به جرم حجمی اشغال میکند ( با رعایت حداقل و حداکثرهای ) ظرفیت مخلوط کن یا میکسر پودر میباشد.

نکات مهم در انتخاب ریبون بلندر یا میکسر پودر

پودرها معمولا به دو دسته همگون و ناهمگون به لحاظ دانه بندی تقسیم میشوند. که برای داشتن یک میکس یکدست دو یا چند نوع پودر همگون از دستگاه ریبون بلندر افقی استفاده میشود و برای میکس کردن دو یا چند نوع پودر ناهمگون با لحاظ دانه بندی از میکسرهای روتاری بلندر یا دبل کن ، میکسر وی شکل یا وی بلندر   . نکته بسیار مهم دیگر در مورد دستگاه ریبون بلندر دور خروجی شافت، انتخاب الکترو موتور و گیربکس مناسب و نداشتن نقطه کور در دستگاه میباشد.

ماشین سازی به آفرین سازنده انواع دستگاه ریبون بلندر پودر عمودی و افقی در ظرفیتهای ۱۰۰ الی ۵۰۰۰ لیتر می باشد.

انواع پره های دستگاه ریبون بلندر

طراحی پره های دستگاه های ریبون بلندر خیلی حائز اهمیت می باشد. در واقع تفاوت این دستگاه ها به جنس و طراحی این پره ها بستگی دارد که به گونه ای باشد که در کوتاهترین زمان مواد را به صورت یکسان میکس نماید . پره های ریبون بلندر استیل با استیل ۳۰۴ و پره های بلندر استیل ۳۱۶ که ضد زنگ می باشند. در کارگاه های صنایع غذایی و خوراکی  نظیر کارگاه های بسته بندی ادویجات و کافی میکس .. می توانند از این دستگاه استفاده کنند .

مشخصات فنی دستگاه ریبون بلندر

  1. دستگاه از جنس استنلس استیل یا تمام آهنی
  2. درب سه تکه یا یک تکه
  3. دارای دریچه تخلیه دستی یا اتومات
  4. قابلیت نصب و کوبل بالابر پودر روی دستگاه
  5. دارای گیربکس سه محور طرح روسی
  6. دارای الکتروموتور ژن تبریز
  7. ظرفیت دستگاه از یکصد لیتر الی پنج هزار لیتر
  8. قابلیت نصب اسانس پاش

جهت مشاهد فیلم ریبون بلندر پودری ماشین سازی به آفرین کلیک بفرمایید.