مخزن استیل – مخازن استیل

از پرکاربردترین نوع مخازن،  مخزن استیل است . مخزن استیل مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی هستند و در صنایع برای نگهداری مایعات و همچنین محصولات تولیدی به مخازن استیل نیاز دارند. زیرا گستره ی عظیمی از مواد را پوشش می دهد و توانایی کارکرد در شرایط گوناگون را دارد. مخازن استیل قابل استفاده در صنایع غذایی ، صنایع لبنی ، صنایع داروسازی ، صنایع شیمیایی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی میباشد .

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده ساخت مخازن استیل به صورت افقی ، عمودی و استوانه ای در اندازه و شکل های مختلفی بسته به نیاز مشتری میباشد . مخازن استیل عموما به صورت استوانه ایستاده تولید و مورد استفاده قرار میگیرد.

مخزن استیل – مخازن استیل

تعداد جداره های بدنه مخازن استیل

مخازن استیل متناسب با نیاز مشتری در ۳ مدل تک جداره ، دو جداره و سه جداره تولید میشود از استیل با گرید ۳۰۴ میتوان به عنوان محفظه نگهداری مواد غذایی، مواد لبنی، محلول های استریزه، مواد شیمیایی با خواص خوردگی متوسط استفاده نمود. بیش از نیمی از تولید استیل جهان با رده ۳۰۴ در بازار عرضه می گردد.

مخازن استیل تک جداره

مخازن استیل تک جداره یکی از پر مصرف ترین نوع از این محصول میباشد . این مخزن  از ظرفیت ۵۰۰ لیتر تا ۱۵۰ متر مکعب قابل تولید و استفاده است  و جنس ورقه مخازن تک جداره تفاوتی ندارد و بسته به نیاز مشتری میتواند با ورقه ۳۰۴ یا ۳۰۱۶ تولید شود .

مخازن استیل تک جداره برای نگهداری محصولات غذایی ،دارویی و مواد شیمیایی که دارای PH خنثی هستند و نور گرمای محیط و آفتاب بر روی مواد داخل مخزن تاثیر نمیگذارد مورد استفاده قرار میگیرد. تولید مخازن تک جداره پیش از هرچیز باید با توجه به مقدار لیتراژ باید از وزن مناسب نیز برخوردار باشد تا به بدنه مخزن فشار وارد نشود .

مخازن استیل دو جداره

برخی از مواد نباید با دمای آنها تغییر کند در نتیجه مخازنی که برای آنها در نظر گرفته میشود باید دارای جداره ای جدا برای عایق کردن جداره داخلی استفاده شود که از برودت دما به بیرون جلوگیری کند . برخی از مواد نیز وجود دارند که به حالت گرم یا سرد تولید و مصرف میشوند در نتیجه نباید دمای آنها تغییر پیدا کند که موجب تغییر شکل ظاهری و بافت مواد موجود در مخزن میشود .

برای عایق کردن مخازن دوجداره از موادی مانند : پشم شیشه ، پشم سنگ و سایر عایق های حرارتی استفاده میشود .

انواع مخزن ذخیره سازی مخزن استیل

مخازن ذخیره سازی از جنس استنلس استیل برای نگهداری مایع یا گاز مورد استفاده قرار می گیرند. این مخازن در اندازه ، اشکال و کاربرد بسیار متنوع می باشند. آن ها اکثرا به شکل استوانه ساخته می شوند تا تحمل فشار هیدرولیک را داشته باشند. این مخازن از سطل های زباله کوچک تا سیلو های عظیم استنلس استیل در جهان دیده می شوند.

میکسر استیل

از میکسرهای استنلس استیل برای ترکیب مواد مختلف با یکدیگر استفاده می شود. میکسر ها اغلب در فرآوری مواد غذایی برای هم زدن و ترکیب مقادیر زیادی از مواد مورد استفاده قرار می گیرند. این کار با استفاده از نیروی پیشرانه ی موتور انجام می شود.

مخزن مواد غذایی استیل

مخزن استیل فود گرید به طور خاص برای نگهداری مواد قابل خراب شدن که نیاز به محیطی تمیز، استریل و دمای کنترل شده دارند ، مانند مواد لبنی مورد استفاده قرار می گیرند.

سیلو استیل

سیلو ، اغلب بزرگترین نوع مخزن ذخیره سازی محسوب می شوند. این نوع مخزن از جنس استنلس استیل استوانه ای شکل و به صورت ایستاده است. سیلو ها قادر به نگهداری مایعات یا مواد جامد در صنایع لبنی ، غذایی و آشامیدنی هستند. از دیگر مصارف آن ها می توان به نگهداری خوراک دام و محصولات زراعی اشاره کرد.

ماشین آلات بسته بندی

مخزن آب استیل

مخازن استنلس استیل برای نگهداشتن آب آشامیدنی ، آب آبیاری مزارع و باغات ، آب واحد های آتش نشانی و آب مورد نیاز در تهیه مواد غذایی استفاده می شوند.

قیمت مخزن استیل

برای تعیین کردن قیمت مخزن استیل باید جنس ورق به کار رفته در مخزن ، متراژ به کار رفته ورق در مخزن ، چند جداره بودن محصول و…. کلی موارد دیگر را درنظر گرفت تا بتوان قیمت آن را محاسبه نمود شما به راحتی میتونید با ارسال درخواست مشاوره رایگان با کارشناسان ما صحبت کنید و از قیمت ها اطلاع پیدا کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *