ماشین سازی به آفرین

دستگاه میکسر کافی میکس

دستگاه میکسر کافی میکس مخلوط قهوه فوری، کافی میت ( پودر خامه ) و شکر است. قهوه گیاهی به صورت دانه های قهوه ای لوبیا شکل است که پس از خشک شدن، به اشکال مختلف فرآوری شده و نهایتا نوشیدنی های متنوع از آن تهیه می شود. در داخل دانه های قهوه، فیبرهای غیر قابل هضم وجود دارد به همین دلیل است که اگر در آب جوش حل شوند، این فیبرها به صورت رسوب ته لیوان باقی می مانند. حال اگر این محلول را از صافی رد کنیم تا رسوبات حذف شوند و نهایتا محلول را مجددا تبخیر و سپس خشک کنیم، پودر به دست آمده را قهوه فوری می‌گویند. به عبارت دیگر به عصاره خشک شده قهوه، قهوه فوری می‌گویند.

میکسر کافی میکس : طرز تهيه کافی میکس

ابتدا پودر همراه قهوه، شكر و میکسر قهوه را با هم مخلوط كرده و سپس آب را به آن اضافه و هم بزنيد. باتوجه به سلیقه خود می‌توانید میزان شكر و يا قهوه را اضافه يا كم نماييد . برخی افراد هستند که تمایل دارند کافی میکس طعم دار داشته باشند برای اینکار فقط کافی است چند قطره وانيل به نوشيدني خود اضافه كنيد.

ماشین سازی به آفرین طراح و سازنده میکسر و آسیاب کافی میکس در ظرفیتهای مختلف میباشد

دستگاه میکسر کافی میکس

تفاوت کافی میکس با نسکافه

همانگونه که در ابتدای مقاله بیان کردیم، اغلب افراد کافی میکس و نسکافه را با یکدیگر اشتباه می گیرند. در این قسمت از مقاله چند تفاوت عمده میان این دو را بیان خواهیم کرد:

 • اولین تفاوت میان این دو، ترکیبات موجود در این دو نوشیدنی است. نسکافه ، قهوه فوری، عصاره خشک شده قهوه است. در حالی که کافی میکس، مخلوط قهوه فوری، کافی میت و شکر است.
 • از نظر کالری نیز کافی میکس به دلیل اینکه دارای شکر و کافی میت است، انرژی و کالری بیشتری نسبت به نسکافه دارد.
 • عطر و طعم این دو نوع نوشیدنی نیز با یکدیگر تفاوت دارد. کافی است تنها یکبار از هر دو نوشیدنی استفاده کنید تا متوجه تفاوت های میان آن ها شوید.

فواید کافی میکس – دستگاه میکسر کافی میکس

مهمترین ویژگی قهوه، کافئین موجود در آن است که نوعی ماده مسکن به حساب می آید لذا هر نوع نوشیدنی که از قهوه درست می شود، آرام بخش خواهد بود. این موضوع در مورد کافی میکس نیز صدق می کند.

مهمترین مزیت های کافی میکس عبارتند از

 • خستگی و خواب آلودگی را رفع می کند. اگر حجم کارهای شما زیاد است، اگر مجبور هستید شیفت شب کار کنید و یا اینکه راننده هستید و باید ساعت ها در طول شب رانندگی کنید، نوشیدن کافی میکس را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • این نوع نوشیدنی انرژی زا است و در نتیجه بی حوصلگی و کسالت را رفع می کند.
 • در افرادی که به هر دلیل دچار ناراحتی، غم، نگرانی و… هستند، مصرف کافی میکس باعث القای احساس شادی و نشاط خواهد شد. البته اگر این حالات به دلیل اختلالات روانی است، لازم است برای مصرف این نوشیدنی از مشاور راهنمایی بگیرید.
 • افزایش سطح انرژی بدن به خصوص برای افرادی که فعالیت های ورزشی انجام می دهند.

مضرات کافی میکس – دستگاه مخلوط کن کافی میکس

با توجه به مزیت هایی که برای کافی میکس ذکر کردیم و اینکه یک نوشیدنی لذیذ و خوشمزه است، افراد در مصرف آن زیاده روی می کنند اما آیا می دانید مصرف بیش از اندازه آن چه عواقبی را برای شما خواهد داشت:

 • افزایش وزن

در ترکیبات به کار رفته داخل کافی میکس، مشخص گردید که چربی نیز وجود دارد لذا زیاده روی در مصرف این نوشیدنی، منجر به چاقی خواهد شد.

 • تپش قلب

افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند نباید هیچ نوع قهوه ای را مصرف کنند چرا که حتی در افراد سالم نیز منجر به تپش قلب خواهد شد.

 • کاهش میزان آب بدن

از آنجایی که مصرف این نوشیدنی به افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود، در نتیجه به دلیل افزایش متابولیسم بدن، حجم دفع ادرار بیشتر شده و نیاز آبی بدن نیز افزایش خواهد یافت.

 • ایجاد استرس و اضطراب

متاسفانه اگر برای مصرف کافی میکس با برنامه پیش نرفته و از حد اعتدال خارج شوید، دچار بی قراری و اضطراب خواهید شد. در نتیجه افرادی که به اختلال اضطراب مبتلا هستند، از مصرف این نوشیدنی خودداری کنند.

 • ابتلا به اختلال خواب

کم خوابی و حتی بی خوابی، دیدن خواب های پریشان، خستگی بعد از یک خواب طولانی و… از جمله عوارض مصرف بیش از اندازه کافی میکس است. لذا اگر برای دوره ای از کار مجبور هستید ساعات بیشتری را بیدار بمانید و در نتیجه مصرف این نوشیدنی زیاد می شود، بعد از کاهش حجم کاری خود، حتما مصرف آن را کم کنید تا بدن به حالت طبیعی خود بازگردد.

 • ابتلا به حساسیت

در داخل همه انواع قهوه، مواد نگهدارنده ای وجود دارد که به شدت حساسیت زا هستند. لذا افرادی که به آلرژی مبتلا هستند نباید در مصرف کافی میکس زیاده روی کنند. البته در صورتی که شما به این عارضه مبتلا نیستید، باز هم نباید در مصرف این نوشیدنی زیاده روی کنید چرا که بدن خود را مستعد ابتلا به آلرژی خواهید کرد.

 • تشدید بیش فعالی در کودکان

متاسفانه والدین بدون اینکه به عواقب کافی میکس برای فرزندان خود توجه داشته باشند، این نوشیدنی را برای آن ها آماده می کنند. به هیچ عنوان کودکان نباید قهوه مصرف کنند. این نوشیدنی به دلیل اینکه چربی دارد، نه تنها باعث چاقی کودک شده بلکه سطح انرژی بدن آن ها را بالا برده و منجر می شود در افراد مبتلا به بیش فعالی، شرایط درمان سخت تر شود.

کالری کافی میکس

در ترکیبات دستگاه میکسر کافی میکس، هم شکر و هم چربی وجود دارد این بدان معنا است که این نوشیدنی کالری بالایی دارد به همین دلیل است که بیان کردیم زیاده روی در مصرف این نوشیدنی، منجر به چاقی خواهد شد. هر 100 گرم از این نوشیدنی معادل 450 کالری دارد. افراد چاق دقت کنند که تعداد دفعات و میزان مصرف این نوشیدنی را باید کمتر از افراد با وزن مناسب داشته باشند.

لطفا جهت اطلاع از قیمت دستگاههای بلندر و میکسر کافی میکسر با ماشین سازی به آفرین تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *